31.01.2017 16:55
Як зробити життя в місті щасливішим

У своїй книзі «Щасливе місто» (Happy City) Чарльз Монгомері розповідає, як уроки психології, нейробіології і соціального дизайну можуть допомогти всім нам полагодити “несправні” міста і поліпшити своє життя. «Місто це поведінковий пристрій. Його форми і системи змінюють наші відчуття, сприйняття один одного і наші дії. Це було б жахливо, якби не одне але: місто легко піддається змінам. Ми можемо змінювати його, коли захочемо», – каже Монтгомері.

Ось кілька ідей Монтгомері про те, як зробити життя в місті щасливішим:

1) Використовуйте ліфт як можливість почати розмову.
«Всі знають, що ліфти незручні. Природно, люди відходять один від одного, коли порушується їх звичайний особистий простір. Але не треба відчувати себе в тюрмі дизайну – навіть звичайна розмова з незнайомцем може змусити вас організм виробляти гормони, що відповідають за гарний настрій. Заговоріть. Поговоріть про погоду».

2) Живіть ближче до роботи.
«Дослідження транспортної системи та соціального капіталу показують, що у людей, які більше часу проводять в дорозі, менше друзів. Математика проста: чим менше часу проводиш за кермом, тим більше друзів ».

3) Посадіть дерево.
«Навіть невелике спілкування з природою зменшує викликаний містом стрес, поліпшує концентрацію і настрій. Навіть перегляд картинок з видами природи допоможе вам швидше одужати від хвороби. Тому озеленення набуває нового змісту».

4) Купуйте найдешевший будинок на найдорожчій вулиці.
«Відносний статус дуже важливий. Чим вище ваше соціальне становище, тим краще ви себе відчуваєте і тим краще у вас здоров’я. Але поведінкові економісти виявили, що ми не просто порівнюємо свій статус з сусідом. Ми хочемо порівнювати нас з іншими людьми в місті. Цікаво, що ми сприймаємо себе і сусідів як одну групу, тому ми підвищуємо свій статус, якщо сусід паркує свою круту машину перед будинком».

5) Постарайтеся жити в п’яти хвилинах ходьби від зупинки.
«У місті Шарлот в штаті Північна Кароліна люди, які живуть біля лінії легкого метро, ​​скинули в середньому п’ять фунтів ваги за рік, тому що вони стали користуватися метро замість автомобіля. Кілька додаткових хвилин ходьби в день дали результат. Так як місто формує нашу поведінку і наші тіла, було б розумним жити в міській системі так, щоб зберігати свою фізичну форму».

6) Якщо ви на машині, не витрачайте даремно свій час на пошуки найближчої парковки.
«Чим далі від пункту призначення ви паркуєтесь, тим краще ми підтримуєте свою форму і тим більше у вас можливостей вивчити свій район як пішохід. Швидкість це ключ до веселого настрою і спілкування. Чим повільніше ви пересуваєтеся, тим імовірніше, що ви відчуєте ці короткі моменти інтимності – погляди, посмішки і короткі розмови – які допоможуть поліпшити ваші відносини з незнайомцями і містом».

7) Постарайтеся їздити на роботу на велосипеді, навіть якщо ви ненавидите велодоріжки.
«Міжнародні дослідження показують, що люди, які їздять на роботу на велосипеді, отримують більше задоволення від дороги, ніж ті, хто їздить на машині. Вони кажуть, що відчувають більше радості і менше злості, страху, розчарування і неприязні, ніж люди, що користуються іншими видами транспорту. Сумно, але згідно з дослідженнями, гірше за всіх себе почувають пасажири громадського транспорту. Так що скористайтеся шансом отримати нові враження».

8) Зустрічайтеся зі своїми друзями з Фейсбуку в реальності.
«Ви самі це відчуваєте, і дослідження психологів підтверджують: спілкування і відносини наживо є глибшими, складними, характеризуються більш сильною підтримкою і зв’язками з друзями і сім’єю. Люди ще не придумали нічого, аніж можливість бачити, чути, торкатися і відчувати запах друзів».

9) Приберіть шум з вашого життя.
«Шум, особливо непередбачуваний шум міста, погано впливає на нас, навіть коли ми перестаємо його помічати. Тому якщо у вас немає місця, де сховатися, можна зробити звукоізоляцію стін і вікон».

10) Постарайтеся добре ставитися до інших.
«Бути добрим не означає просто добре себе вести по відношенню до інших. Мій улюблений нейроекономіст Пол Зак показав, що прояви альтруїзму можуть змусити ваш організм виробляти гормон окситоцин, який дає нам відчуття щастя на 20 хвилин. Тому допоможіть бабусі перейти дорогу. Ведіть себе ввічливо в потоці машин. Відкривайте двері іншим. Відчуйте щастя і поділіться ним з іншими».

Джерело: spilno.rivne.ua

18.06.2020
Чудова новина – Полтавською областю починає курсувати екобус для збору небезпених відходів! Вчора еколог нашої ГО Ольга Макеєва взяла участь у семінарі-презентації «Екобус для громад Полтавщини» (у продовження співпраці з Полтавською обласною радою в проєкті «Екологічні ініціативи Полтавської області»).
20.02.2020
Уперше за всю історію економічного форуму у Давосі визначено, що п’ять найбільших світових ризиків – це екологічні ризики. Кліматичні катастрофи, втрати біорізноманіття та руйнування наземних і водних екосистем – це лише вершина айсбергу. Актуальним на сьогодні є…
24.09.2019
21 вересня, у Всесвітній день чистоти, полтавці не лише прибирали, а й займалися екологічною просвітою. Адже після прибирання двох парків – Прирічкового та «Перемога» й ставків у мікрорайоні Огнівка, ГО «Нова Полтава» влаштувала у центрі міста «Poltava Eco Family…
06.06.2019
У четвер, 30 травня, наша громадська організація  “Нова Полтава” в рамках  фестивалю “Майстерня міста” провела майстер-клас із розпису екоторб та нагородження учасників конкурсу “Еко візія”. Захід пройшов на площі біля театру Гоголя. Торби розмальовували на лляній сумці із вже готовим ескізом,…
29.05.2019
У суботу, 1 червня, полтавців запрошують на дискусію «Концепція сучасного двору». Захід відбудеться об 11:00 в подвір’ї ОСББ на Лідовій вулиці, 5. «Концепція сучасного двору» – панельна дискусія про облаштування прибудинкового простору, з точки зору розширення…
29.05.2019
У п’ятницю, 31 травня, полтавців запрошують на публічну дискусію «Зелений каркас міста Полтава».  Захід відбудеться о 16:00 у Павільйоні на Театральній площі. Мета заходу – привернути увагу до проблем функціонування та благоустрою зелених зон в умовах…
запис на прийом
Підписатись на новини