18.05.2020 06:46
Юлія Городчаніна: «Мрійте! Мрії мотивують діяти»

Днями Фонд родини Богдана Гаврилишина обрав свого амбасадора на Полтавщині. Подвійна приємність, бо цією людиною стала наша невтомна голова Юлія Городчаніна. І сама колишня випускниця програми Фонду відтепер Юля допомагатиме таким же молодим, активним, креативним і натхненним землякам, спраглим до знань, розкривати свій потенціал. Звісно ж – заради розвитку рідного краю. Про можливості, які надає молодим полтавцям Фонд родини Богдана Гаврилишина, власний досвід участі в Програмі і нові цікаві проєкти ми й говорили з Юлею.

 

 

– Якщо одним словом, то з чим у тебе асоціюється програма «Молодь змінить Україну»?

– Розвитком.

– Розкажи детальніше про програму?

– Програма допомагає залучити активну молодь з різних регіонів України, розширити їхній горизонт і побудувати сильну мережу молодих людей, які відіграватимуть важливу роль у трансформації країни. Є декілька етапів: регіональні школи, робота над проєктами регіонального розвитку. Автори найбільш успішних проєктів мають можливість отримати малий грант для реалізації своєї ідеї або взяти участь у тижневій навчальній поїздці до однієї з країн, що відповідають критеріям, напрацьованим Богданом Гаврилишиним. Це – Швеція, Швейцарія, Австрія, Польща, Німеччина та Норвегія. Лише за останні 2 роки Фонд родини Богдана Гаврилшина надав можливість навчальної поїздки до однієї з 6 країн Європи 86 учасникам та учасницям МЗУ. Малі гранти отримали 26 проєктів. Асоціація випускників програм Фонду налічує близько 1 000 учасників.

– Пам’ятаєш, якою була перша думка, коли дізналася про участь у програмі «Молодь змінить Україну»?

– Це ж треба купити валізу, бо це була моя перша подорож за кордон.

– Яку країну ти відвідувала?

– Австрію у 2013 році. Зачарована Віднем, планую приїхати туди ще не раз.

– Найсмішніший випадок у навчальній поїздці.

– Самоцензура не пропустила розповісти про найсмішніший, то скажу про не дуже смішний – як ми заблукали у Відні. Блукали півтори години, хвилювалися що перестане ввечері їздити громадський транспорт, місцеві мешканці (хоча підозрюю, що не дуже й місцеві), відправляли нас деколи в протилежні сторони, і коли сіли в автобус, нам довелося проїхати аж одну зупинку, бо всю відстань до готелю манівцями ми вже подолали.

– Твій найкрутіший проект, найфановіший проект?

– Найкрутіший ще попереду. Але круті всі, бо багато полтавців до них долучаються протягом 8 років. А для мене це якраз показних їх якості. Найбільш фановий, мабуть, – World CleanUp Day, до якого долучилися 6 тис. ековолонтерів по області, і зокрема, волонтери з Італії та Туреччини та 36 організацій-партнерів.

– Як робити проєкти і не зійти з орбіти?

– Час від часу давати собі відпочинок. Бажано взяти відпустку за кордон, або в гори і обов’язково без доступу до інтернету.

– Факап, який перетворився у крутий досвід у проєктій діяльності?

– Вибори 2015 року, коли нашій команді не вистачило 370 голосів, щоб мати фракцію в міській раді. Але команда не опустила руки, а зробивши роботу над помилками, розгорнули широку громадську діяльність, яка охоплює станом на зараз 32% мешканців міста. Це 364 різні проєкти для сталого розвитку міста.

– «Буйно мрійте» – про що це для тебе?

– Дороговказ, бо мрії мотивують по-справжньому!

– Що входить у обов’язки Амбасадора Фонду?

– Насамперед комунікувати з молоддю у своїй місцевості (презентувати Фонд та програми, поширювати Декларацію відповідальності), долучити свій регіон до Всеукраїнського Марафону відповідальності: https://bhfamily.org/marafon-vidpovidalnosti-2019. Звісно ж, налагодити співпрацю із місцевою владою та бізнесом з акцентом на проведення програм Фонду для молоді в області і допомагати з проведенням подій Фонду в регіоні.

– Які зараз є можливості для молоді від Фонду родини Богдана Гаврилишина?

– Зараз тривають три локальні школи «Молодь змінить Україну. Полтавщина» у Полтаві, Щербанях та Опішні Вони якраз на стадії реалізації проєктів місцевого розвитку учасниками шкіл. Наступним етапом буде звітування, відзначення кращих проєктів і обрання учасників, які поїдуть стажуватися закордон. – Окрім того, стартував відбір Молодіжних делегатів України до ООН. Це крута можливість представляти державу на Генасамблеї в Нью-Йорку та 3 тижні провести в найбільшому місті США.

 

 

– Що потрібно для того, аби потрапити до Нью-Йорку?

– Аби взяти участь у відборі, необхідно заповнити онлайн форму: forms.gle/Ky38z2VBrZGCwGng6. Завантажити й заповнити аплікаційну заявку (виконавши завдання в ній): bit.ly/3bwy3sm. Підготувати CV на 1 сторінку. Об’єднати заявку та CV в один PDF документ, назвати його у форматі “LastName_FirstName UN Youth Delegate Application 2020” та надіслати на ua.youthdelegate.un@gmail.com. І встигни це зробити до 12 червня. Участь у відборі можуть взяти громадяни України у віці від 20 до 27 років. Потрібно мати високий рівень знання англійської мови та досвід у молодіжній сфері.

– Ти згадала про Марафон відповідальності. Як взяти в ньому участь?

– Щоб приєднатися до 🌻 Марафону відповідальності 🌻 потрібно впродовж травня посадити соняшники сорту «Богдан Гаврилишин». Основна ідея марафону – розповісти про позитивні зміни, які відбуваються щодня, і про активних і небайдужих українців, які творять ці зміни. Для цього необхідно посадити насіння* соняшника сорту “Богдан Гаврилишин”. Обрати пункт Декларації відповідальності людини Богдана Гаврилишина, який вам найбільш близький, та задумайтеся, у чому б хотіли стати більш відповідальними. Звісно ж, прозказати у соціальних мережах з хештегами #bh15, ‪#СоняшникГаврилишина, #SunflowerChallenge, #ChangeUkraine‬ про свою відповідальність, до яких ініціатив залучені та які зміни впроваджуєте для України; у чому плануєте стати більш відповідальним / відповідальною, поки зростає ваша квітка соняха. Це можна робити як особисто, так і організаціями та колективами. За 100 днів – це приблизно час дозрівання соняшника – можна зробити чимало корисних справ і як мінімум в чомусь одному стати більш відповідальною людиною. Не забудьте сфотографуватись із соняхом, коли він виросте. Насіння ми звісно надаємо.

Згодом стартуватиме ще декілька програм: “Креативна молодь змінить Україну” та “Школа депутатів місцевих рад”. Але це вже після завершення карантину.

– Твої три поради майбутнім учасникам з Полтавщини, які починатимуться на літери «М», «З» та «У»?

– Мрійте! Мрії мотивують діяти. Змінюйте. Розвивайтеся самі, об’єднуйтеся з однодумцями й розвивайте свої громади. Учіть англійську мову – вона відкриває нові горизонти і є вимогою сучасності. Ну і, звісно, завдяки їй Ви зможете претендувати на навчальну поїздку в Європу від Фонду.

23.11.2021
Одна з задач нашої організацій – різними інструментами підвищувати активність населення та залучення його до прийняття рішень. Цим ми займаємось понад 5 років. Проте для ефективних результатів співпраці населення та активістів замало. Тут потрібна взаємодія влади і громади. Саме про…
10.11.2021
Цінуємо нашу постійну і різноманітну співпрацю з Полтавською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Олеся Гончара. Цього разу це була “Антикорупційна мафія: місто проти корупції” з десятикласниками з 38 школи. У Києві за цією грою влаштовують турніри,…
15.07.2020
Напередодні Дня молоді Амбасадорка Фонду родини Богдана Гаврилишина у Полтавській області Юлія Городчаніна озвучила ідею створити у місті унікальні стінописи із пунктами Декларації відповідальності людини, що її написав Богдан Гаврилишин. Ініціативу підтримала ще одна випускниця Фонду – заступниця директора…
Цієї неділі говоримо з активною молоддю Полтави і Полтавщини, випускниками МЗУ про роль молоді в змінах у своїх громадах та країні, про можливості, виклики та потреби. День молоді зі змістом! Пул спікерів постійно доповнюється, але вже точно з нами дискутуватимуть: Олена Бекреньова…
Днями на сайті Полтавської міської ради з’явилися дві наші петиції. Вони насамперед покликані змінити підхід до молодіжної політики у місті. Адже йдеться про створення Молодіжної ради як повноцінного дорадчого органу, що дозволить молоді брати активну участь у вирішенні…
18.06.2020
Чудова новина – Полтавською областю починає курсувати екобус для збору небезпених відходів! Вчора еколог нашої ГО Ольга Макеєва взяла участь у семінарі-презентації «Екобус для громад Полтавщини» (у продовження співпраці з Полтавською обласною радою в проєкті «Екологічні ініціативи Полтавської області»).
запис на прийом
Підписатись на новини