08.07.2015 15:07
Заступник міського голови у 2006-2007 роках Юрій Бехтір: «Ми готуємо якісно новий склад депутатів»

Найближчим часом у Полтаві розпочне роботу Школа Молодого Депутата. Її випускники мають усі шанси стати цієї осені депутатами міської ради і реалізувати свої ідеї та плани розвитку міста. Куратор проекту, експерт ВГП «Нова Полтава» і заступник колишнього міського голови Анатолія Кукоби Юрій Бехтір розповів, чому навчать у Школі.

Юрію Анатолійовичу, як з’явилася ідея Школи молодого депутата у Полтаві?

Ідея проведення Школи висунув наш лідер – Лев Жиденко. Він є депутатом Полтавської облради, і на власні очі бачив, що депутатами рад різних рівнів іноді стають абсолютно не готові люди. Прийшовши до влади, вони тільки почали розбиратися у своїх правах, обов’язках і повноваженнях. Час іде, сесії проводяться, а ефективної роботи – немає. Тому і виникла ідея навчання молодих депутатів – я маю на увазі не вік, а відсутність знань і досвіду. Слухачі упродовж курсу лекцій отримають знання про усі види депутатської діяльності. Її випускники зможуть балотуватися цієї осені до міської ради. До речі, Полтаві дуже пощастило, тому що ці навчання проходитимуть лише у нас та Луцьку.

Але ж, згідно закону, у виборах до органів місцевого самоврядування можуть брати участь лише політичні партії…

Використовуючи свої особисті зв’язки, Лев Жиденко залучив до цього проекту партію «Сила людей», з якою у «Нової Полтави» спільні цінності. Це молода політична сила, яка не заплямувала свою репутацію і яка дасть нам можливість реалізувати свій підхід до змін міста. У «Силі людей» також пройнялись ідеєю підготовки депутатів, і допомогли сформувати план їхнього навчання. За списками цієї партії випускники Школи депутатів балотуватимуся до міської ради.

Яким чином відбувається відбір слухачів Школи?

Лев Жиденко на зустрічах з учасниками і призерами Толоки розповідав, що готується такий проект, який дасть можливість полтавцям пройти до міської ради, і потурбуватись про Полтаву так само, як вони потурбувались про свої двори. І чимало активних людей залишали свої контактні данні, або рекомендували своїх ініціативних сусідів. Таким чином ми зраз формуємо базу для трьох груп – Октябрського, Ленінського, Київського районів міста. Зараз ними проводяться співбесіди. Також полтавці можуть прийти в офіс «Нової Полтави» на Котляревського, 6 і, за результатами співбесіди, також стати слухачем. Для кандидатів на вступ до Школи найголовніша риса – це бажання навчатися і бути корисним своєму місту, бо ми збираємося підготувати справді якісний склад депутатів. Вік, стать, фах та досвід роботи не мають великого значення. Заняття проведуть поважні лектори з різних міст України. Наразі програма ще не розпочалась, бо ще не сформовані списки слухачів, але і затягувати у нас немає часу – курс триватиме 1,5-2 місяці, і має завершитися до початку виборчої кампанії. Ті, хто бажає записатися у Школу, можуть звернутися в офіс «Нової Полтави» на Котляревського, 6.

Скільки всього планується набрати слухачів?

Їх кількість буде наближена до кількості депутатів міської та районних у місті Полтава рад. Враховуючи вірогідні зміни у законодавстві, ми збираємось навчити більше ста людей.

Що найголовніше матимуть засвоїти слухачі?

Перш за все, вони мають знати відповідні закони, тому що рішення міської ради можуть прийматися лише  згідно з чинним законодавством.

Чи є у списках слухачів чинні або колишні депутати певного рівня?

Ні, поки що немає. Хоча єдине, що може їм заважати вступити до Школи молодого депутата, це їх партійна приналежність, яку їм, можливо, доведеться змінити на користь «Сили людей».

Юрію Анатолійовичу, ви були заступником міського голови Анатолія Кукоби. Якщо порівняти роботу тодішніх депутатів, і нинішніх, то в чому відмінність?

З часів Кукоби рівень роботи міської ради став набагато нижчим. Зокрема, у чинному складі міськради склався фактор однопартійності. «Совість України» має найбільшу фракцію і проводить політику, не рахуючись з опозицією, яка не має реального впливу на життя міста через свою малочисельність. А тоді партійних майже не було – замість них були звичайні лікарі, вчителі, тощо, і люди на округах знали своїх депутатів. Зараз, шукаючи майбутніх депутатів у кожному окремому районі, ми відроджуємо такий підхід.

10.11.2021
Цінуємо нашу постійну і різноманітну співпрацю з Полтавською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Олеся Гончара. Цього разу це була “Антикорупційна мафія: місто проти корупції” з десятикласниками з 38 школи. У Києві за цією грою влаштовують турніри,…
Днями Фонд родини Богдана Гаврилишина обрав свого амбасадора на Полтавщині. Подвійна приємність, бо цією людиною стала наша невтомна голова Юлія Городчаніна. І сама колишня випускниця програми Фонду відтепер Юля допомагатиме таким же молодим, активним, креативним і натхненним землякам, спраглим…
Напередодні Міжнародного дня боротьби за права жінок пропонуємо поговорити про гендер та жінку в українській мові. Мова – це не лише засіб спілкування, а й спосіб вираження нашого світосприйняття. Українська мова в останні…
Місто критично потребує нової якості політики! Школа депутата – це підготовка політичних лідерів на нових принципах, відповідно до сучасних викликів. За три місяці навчань слухачі Школи отримають необхідні знання та навички,…
06.02.2020
Увага! Ми оголошуємо сьомий набір на навчання майбутніх керівників ОСББ.  Чому це важливо і на часі? Тому що 1 травня 2020  року вступають у дію зміни до закону “Про житлово-комунальні послуги”; Тому що ринку житлово-комунальних…
НАБІР НА ПРОГРАМУ “МОЛОДЬ ЗМІНИТЬ УКРАЇНУ – ПОЛТАВЩИНА” ФОНДУ РОДИНИ БОГДАНА ГАВРИЛИШИНА! Програма для молодих патріотичних мешканців та мешканок Полтавщини, які бажають бути активними у громадському житті краю та України та готові бути рушійною…
запис на прийом
Підписатись на новини