Звернення до голови Полтавської ОДА щодо “Території Майдану”

 

Публікуємо відкрите звернення нашої громадської організації до голови Полтавської обласної державної адміністрації Олега Синєгубова щодо ситуації, що склалася навколо реалізації проєкту “Територія Майдану”.

ЗВЕРНЕННЯ

В 2016 році в Полтаві відбувся Відкритий архітектурно-художній конкурс на визначення кращого «Концептуального проекту відкритого громадського простору «Територія Майдану» у м. Полтава», який проходив у режимі безпрецедентної відкритості. Ще до оголошення конкурсу було проведено вісім круглих столів, на яких обговорили і виписали конкурсне Завдання від громади, яке декілька тижнів обговорювали у ЗМІ. На основі  Завдання від громади виписали юридичний документ “Умови конкурсу”.

Була обрана Рада громадських експертів, в яку були включені як фахові архітектори, так і безпосередньо активні учасники Євромайдану.

Журі складалося з архітекторів, скульпторів, художників, організаторів масових заходів, відповідальних чиновників та безпосередніх учасників Євромайдану.

Чому саме концептуальний проект? Для того, щоб у відкритому всеукраїнському конкурсі могли взяти участь талановиті люди, які не мають сертифіката проєктувальника.

Представлені на конкурс роботи обговорювались в засобах масової інформації та були виставлені для огляду в декількох місцях Полтави. В інтернеті та під час виставок проводилось голосування, яке бралось до уваги членами журі.

В результаті переміг оригінальний, сучасний, і нестандартний концепт молодих полтавських архітекторів Дмитра Козиренка, Марії Купріян, Оксани Чебіни, Максима Лисогора, Олександра Ночовного, Максима Іщенко, Дмитра Верьовкіна.

Варто перечитати публічні відгуки про проєкт таких відомих в галузі архітектури людей, як

Ганни Бондар (архітектора, члена журі конкурсу, нині Народного депутата від політичної партії “Слуга народу”) (додаток 1)

 кандидата архітектури, старшого наукового співробітника Державного НДІ теорії та історії архітектури і містобудування (НДІТІАМ), старшого наукового співробітника Інституту проблем сучасного мистецтва Академії мистецтв України Наталії Кондель-Пермінової (додаток 2)

Полтавського архітектора, члена Ради громадських експертів конкурсу Леоніда Балацього (додаток 3).

На скільки нам відомо із ЗМІ, наразі виготовлено робочий проєкт і навіть проведено тендер. На жаль минулого року реалізація такого унікального, сучасного і важливого для Полтави проєкту практично не рухалась.

Просимо Вас відновити реалізацію проєкту “Територія Майдану” який перетворить совкову площу перед ОДА га сучасний меморіальний інклюзивний європейський громадський простір “Територія Майдану” який стане архітектурною та ідеологічною противагою імперському простору Круглої площі, безпосереднім прикладом того, яким має бути громадський простір, створений для людини з пам’яттю про людей і турботою про них.

Хіба не заради таких змін в містах і селах України полягли Герої Небесної Сотні? Саме такою має бути справжня, а вдавана пам’ять у вигляді окремої совкової стели, до якої двічі на рік офіційні особи покладають квіти.

Голова ГО «Нова Полтава»                                                    Юлія Городчаніна

15.07.2020
Напередодні Дня молоді Амбасадорка Фонду родини Богдана Гаврилишина у Полтавській області Юлія Городчаніна озвучила ідею створити у місті унікальні стінописи із пунктами Декларації відповідальності людини, що її написав Богдан Гаврилишин. Ініціативу підтримала ще одна випускниця Фонду – заступниця директора…
Цієї неділі говоримо з активною молоддю Полтави і Полтавщини, випускниками МЗУ про роль молоді в змінах у своїх громадах та країні, про можливості, виклики та потреби. День молоді зі змістом! Пул спікерів постійно доповнюється, але вже точно з нами дискутуватимуть: Олена Бекреньова…
Днями на сайті Полтавської міської ради з’явилися дві наші петиції. Вони насамперед покликані змінити підхід до молодіжної політики у місті. Адже йдеться про створення Молодіжної ради як повноцінного дорадчого органу, що дозволить молоді брати активну участь у вирішенні…
18.06.2020
Чудова новина – Полтавською областю починає курсувати екобус для збору небезпених відходів! Вчора еколог нашої ГО Ольга Макеєва взяла участь у семінарі-презентації «Екобус для громад Полтавщини» (у продовження співпраці з Полтавською обласною радою в проєкті «Екологічні ініціативи Полтавської області»).
До Дня молоді стартував конкурс на кращий дизайн стінопису пунктів Декларації відповідальності людини, укладеної всесвітньо відомим українцем Богданом Гаврилишиним. Стінопис буде нанесено на 3 стіни будинку управління фонтаном у центрі Парку культури та відпочинку «Перемога».
Днями Фонд родини Богдана Гаврилишина обрав свого амбасадора на Полтавщині. Подвійна приємність, бо цією людиною стала наша невтомна голова Юлія Городчаніна. І сама колишня випускниця програми Фонду відтепер Юля допомагатиме таким же молодим, активним, креативним і натхненним землякам, спраглим…
запис на прийом
Підписатись на новини