Звернення до голови Полтавської ОДА щодо “Території Майдану”

Публікуємо відкрите звернення нашої громадської організації до голови Полтавської обласної державної адміністрації Олега Синєгубова щодо ситуації, що склалася навколо реалізації проєкту “Територія Майдану”.

ЗВЕРНЕННЯ

В 2016 році в Полтаві відбувся Відкритий архітектурно-художній конкурс на визначення кращого «Концептуального проекту відкритого громадського простору «Територія Майдану» у м. Полтава», який проходив у режимі безпрецедентної відкритості. Ще до оголошення конкурсу було проведено вісім круглих столів, на яких обговорили і виписали конкурсне Завдання від громади, яке декілька тижнів обговорювали у ЗМІ. На основі  Завдання від громади виписали юридичний документ “Умови конкурсу”.

Була обрана Рада громадських експертів, в яку були включені як фахові архітектори, так і безпосередньо активні учасники Євромайдану.

Журі складалося з архітекторів, скульпторів, художників, організаторів масових заходів, відповідальних чиновників та безпосередніх учасників Євромайдану.

Чому саме концептуальний проект? Для того, щоб у відкритому всеукраїнському конкурсі могли взяти участь талановиті люди, які не мають сертифіката проєктувальника.

Представлені на конкурс роботи обговорювались в засобах масової інформації та були виставлені для огляду в декількох місцях Полтави. В інтернеті та під час виставок проводилось голосування, яке бралось до уваги членами журі.

В результаті переміг оригінальний, сучасний, і нестандартний концепт молодих полтавських архітекторів Дмитра Козиренка, Марії Купріян, Оксани Чебіни, Максима Лисогора, Олександра Ночовного, Максима Іщенко, Дмитра Верьовкіна.

Варто перечитати публічні відгуки про проєкт таких відомих в галузі архітектури людей, як

Ганни Бондар (архітектора, члена журі конкурсу, нині Народного депутата від політичної партії “Слуга народу”) (додаток 1)

 кандидата архітектури, старшого наукового співробітника Державного НДІ теорії та історії архітектури і містобудування (НДІТІАМ), старшого наукового співробітника Інституту проблем сучасного мистецтва Академії мистецтв України Наталії Кондель-Пермінової (додаток 2)

Полтавського архітектора, члена Ради громадських експертів конкурсу Леоніда Балацього (додаток 3).

На скільки нам відомо із ЗМІ, наразі виготовлено робочий проєкт і навіть проведено тендер. На жаль минулого року реалізація такого унікального, сучасного і важливого для Полтави проєкту практично не рухалась.

Просимо Вас відновити реалізацію проєкту “Територія Майдану” який перетворить совкову площу перед ОДА га сучасний меморіальний інклюзивний європейський громадський простір “Територія Майдану” який стане архітектурною та ідеологічною противагою імперському простору Круглої площі, безпосереднім прикладом того, яким має бути громадський простір, створений для людини з пам’яттю про людей і турботою про них.

Хіба не заради таких змін в містах і селах України полягли Герої Небесної Сотні? Саме такою має бути справжня, а вдавана пам’ять у вигляді окремої совкової стели, до якої двічі на рік офіційні особи покладають квіти.

Голова ГО «Нова Полтава»                                                    Юлія Городчаніна

Місто критично потребує нової якості політики! Школа депутата – це підготовка політичних лідерів на нових принципах, відповідно до сучасних викликів. За три місяці навчань слухачі Школи отримають необхідні знання та…
Рішення прийнято й Ваш будинок стоїть на порозі створення ОСББ. Виникає серйозне питання, від правильної відповіді на яке залежать подальший стан і доля Вашого двору, будинку, оселі. Кому довірити управління об’єднанням? Зараз у багатьох містах України існують різноманітні…
У дворі на вулиці Сакко, 9 днями дивом не сталася трагедія.Руслан Оріховський, голова одного з ОСББ Полтави, відтепер вважає невеличке дерево своїм рятівником. 29 червня, пораючись у дворі під величезною тополею, він глянув на маленьку грушу,…
В лютому 2016 року в Полтавській області розпочала свою роботу волонтерська група по переведенню державних адміністративних послуг в електронний формат з допомогою порталу iGov. Після підписання меморандумів між Полтавською ОДА та ГУ Національної Поліції в Полтавській…
Сучасні технології стратегічного планування передбачають безпосередню участь у такому процесі представників різних секторів громади на принципах соціального партнерства, для вивчення думки підприємництва стосовно бізнес-клімату в місті, можливих сценаріїв розвитку було проведено експертне опитування підприємців.
На позачерговій сесії Полтавської обласної ради за зверненням громадських активістів Лев Жиденко вніс запит про проведення фінансового і технічного аудиту «Полтаватеплоенерго». –  Громадськість ініціювала перевірку обґрунтованості тарифів на тепло. На сьогодні це надзвичайно важливо – на носі зима, і до…
запис на прийом
Підписатись на новини