Звернення голів ОСББ до прем’єр-міністра та мінсоцполітики

Незважаючи на безліч проблем ОСББ, які ми бачимо на локальному рівні, є ті, котрі мають національний масштаб, і лише колективними діями можна вимагати зміни.

Згуртувавшись, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків вже надсилали звернення до вищих органів влади, і зараз, саме той випадок, коли ми вкотре робимо це.

Координаційна рада голів ОСББ та ЖБК підтримала ініціативу інших міст та надіслала листи до прем’єр-міністра України та до Міністра соціальної політики України.

Першою проблемою, для вирішення котрої ми звернулися до Прем’єр-міністра Гройсмана В.Б. є відсутність достатнього фінансування інструментів державної підтримки  для впровадження енергоефективних заходів у житловому фонді. Дана вимога-прохання виникла через значне зменшення фінансування програми «теплих кредитів». Програма 2019 року передбачає лише 400 млн грн, котрі станом на сьогоднішній день уже використані на 50%.

Друге, не менш важливе питання стосується проекту постанови Кабінету міністрів України «Деякі питання надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі». Якщо коротко, то пропозиції виглядають так:

  1. Застосовувати один (єдиний) механізм виплати пільг і житлових субсидій у грошовій формі замість двох альтернативних, які передбачені зараз проектом. Вважаємо, що вимогам чинного законодавства щодо виплати пільг і житлових субсидій у грошовій формі відповідає механізм, який зараз передбачений Положенням про порядок призначення житлових субсидій як виплата “у готівковій формі”. Саме його пропонуємо взяти за основу і визначити як єдиний механізм виплати пільг і житлових субсидій у грошовій формі.
  2. Привести перелік витрат, на які поширюються пільги та житлові субсидії, у відповідність до чинного законодавства, зокрема – до ст.12 Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”, ст.ст. 20, 22 і 23 Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”, та доповнити його витратами на оплату внесків (платежів) на самозабезпечення об’єднанням потреб у водопостачанні та водовідведенні, теплопостачанні і опаленні, вивезенні побутових відходів у багатоквартирному будинку, в якому створено ОСББ.
  3. У зв’язку з викладеним виключити з проекту та з чинного Положення про порядок призначення житлових субсидій положення, які не відповідають механізму виплати пільг і житлових субсидій у грошовій формі, зокрема щодо обов’язкового укладання управителями, виконавцями комунальних послуг і ОСББ договорів із АТ “Ощадбанк”.
  4. Як захід впливу до тих пільговиків та одержувачів житлових субсидій, які використають отриману в грошовій формі пільгу або житлову субсидію не за цільовим призначенням (матимуть заборгованість зі сплати внесків/платежів, плати за житлово-комунальні послуги) застосовувати призупинення виплати пільги або житлової субсидії. Принагідно наголошуємо, що для тих крайніх випадків, коли нецільове використання коштів пільги або субсидії є наслідком зловживання особою спиртними напоями, наркотичними засобами, токсичними речовинами, азартними іграми, чинним законодавством вже передбачено інші механізми захисту, у тому числі в порядку ст.ст.36-37 Цивільного кодексу України.

Тож, чекаємо позитивних відповідей від суб’єктів отримання наших звернень!

У понеділок в офісі ГО «Нова Полтава», що на вулиці Котляревського, 6, гостинно відкрив двері молодіжний воркшоп «Активуй!». Цей освітній проєкт став…
  Полтава цілком може стати одним із чотирьох пілотних міст, де буде внесено зміни до Статуту міста та містобудівної документації. З такою ініціативою до міської влади та всіх…
Східноєвропейський центр багатопартійної демократії (СЦБД) оголошує конкурс на набір учасників в школи демократії у Львові, Одесі, Полтаві, Дніпрі та Києві на новий навчальний 2019-2020 рік.  Це вже другий…
Ми занепокоєні величезною шкодою, яку приносять повітряні кульки, та пропонуємо дошкільним та середнім навчальним закладам, зокрема випускним класам, директорам закладів освіти і батькам відмовитись від традиційних запусків у небо…
Напередодні президентських виборів,  Східноєвропейський центр багатопартійної демократії (СЄЦБД) провів у Полтаві відкриту Зустріч із довіреними особами кандидатів у на пост Президента України  по 144, 145 округам. Подія…
27 лютого о 18:00 відбудеться відкрита зустріч із письменником Андрієм Кокотюхою на тему “Кіноромани: від книги до екрану”. Андрій Кокотюха видав вже більше 70 книг, а ще пише сценарії для телепроектів і…
запис на прийом
Підписатись на новини