Звернення голів ОСББ до прем’єр-міністра та мінсоцполітики

Незважаючи на безліч проблем ОСББ, які ми бачимо на локальному рівні, є ті, котрі мають національний масштаб, і лише колективними діями можна вимагати зміни.

Згуртувавшись, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків вже надсилали звернення до вищих органів влади, і зараз, саме той випадок, коли ми вкотре робимо це.

Координаційна рада голів ОСББ та ЖБК підтримала ініціативу інших міст та надіслала листи до прем’єр-міністра України та до Міністра соціальної політики України.

Першою проблемою, для вирішення котрої ми звернулися до Прем’єр-міністра Гройсмана В.Б. є відсутність достатнього фінансування інструментів державної підтримки  для впровадження енергоефективних заходів у житловому фонді. Дана вимога-прохання виникла через значне зменшення фінансування програми «теплих кредитів». Програма 2019 року передбачає лише 400 млн грн, котрі станом на сьогоднішній день уже використані на 50%.

Друге, не менш важливе питання стосується проекту постанови Кабінету міністрів України «Деякі питання надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі». Якщо коротко, то пропозиції виглядають так:

  1. Застосовувати один (єдиний) механізм виплати пільг і житлових субсидій у грошовій формі замість двох альтернативних, які передбачені зараз проектом. Вважаємо, що вимогам чинного законодавства щодо виплати пільг і житлових субсидій у грошовій формі відповідає механізм, який зараз передбачений Положенням про порядок призначення житлових субсидій як виплата “у готівковій формі”. Саме його пропонуємо взяти за основу і визначити як єдиний механізм виплати пільг і житлових субсидій у грошовій формі.
  2. Привести перелік витрат, на які поширюються пільги та житлові субсидії, у відповідність до чинного законодавства, зокрема – до ст.12 Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”, ст.ст. 20, 22 і 23 Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”, та доповнити його витратами на оплату внесків (платежів) на самозабезпечення об’єднанням потреб у водопостачанні та водовідведенні, теплопостачанні і опаленні, вивезенні побутових відходів у багатоквартирному будинку, в якому створено ОСББ.
  3. У зв’язку з викладеним виключити з проекту та з чинного Положення про порядок призначення житлових субсидій положення, які не відповідають механізму виплати пільг і житлових субсидій у грошовій формі, зокрема щодо обов’язкового укладання управителями, виконавцями комунальних послуг і ОСББ договорів із АТ “Ощадбанк”.
  4. Як захід впливу до тих пільговиків та одержувачів житлових субсидій, які використають отриману в грошовій формі пільгу або житлову субсидію не за цільовим призначенням (матимуть заборгованість зі сплати внесків/платежів, плати за житлово-комунальні послуги) застосовувати призупинення виплати пільги або житлової субсидії. Принагідно наголошуємо, що для тих крайніх випадків, коли нецільове використання коштів пільги або субсидії є наслідком зловживання особою спиртними напоями, наркотичними засобами, токсичними речовинами, азартними іграми, чинним законодавством вже передбачено інші механізми захисту, у тому числі в порядку ст.ст.36-37 Цивільного кодексу України.

Тож, чекаємо позитивних відповідей від суб’єктів отримання наших звернень!

Цієї неділі говоримо з активною молоддю Полтави і Полтавщини, випускниками МЗУ про роль молоді в змінах у своїх громадах та країні, про можливості, виклики та потреби. День молоді зі змістом! Пул спікерів постійно доповнюється, але вже точно з нами дискутуватимуть: Олена Бекреньова…
Днями на сайті Полтавської міської ради з’явилися дві наші петиції. Вони насамперед покликані змінити підхід до молодіжної політики у місті. Адже йдеться про створення Молодіжної ради як повноцінного дорадчого органу, що дозволить молоді брати активну участь у вирішенні…
  У понеділок в офісі ГО «Нова Полтава», що на вулиці Котляревського, 6, гостинно відкрив двері молодіжний воркшоп «Активуй!». Цей освітній проєкт став можливим завдяки перемозі «Нової Полтави» у конкурсі проєктів…
  Полтава цілком може стати одним із чотирьох пілотних міст, де буде внесено зміни до Статуту міста та містобудівної документації. З такою ініціативою до міської влади та всіх зацікавлених партнерів вийшла громадська організація «Нова Полтава». А поштовхом до…
Східноєвропейський центр багатопартійної демократії (СЦБД) оголошує конкурс на набір учасників в школи демократії у Львові, Одесі, Полтаві, Дніпрі та Києві на новий навчальний 2019-2020 рік.  Це вже другий набір слухачів у Полтаві, партнером якого виступає ГО…
Ми занепокоєні величезною шкодою, яку приносять повітряні кульки, та пропонуємо дошкільним та середнім навчальним закладам, зокрема випускним класам, директорам закладів освіти і батькам відмовитись від традиційних запусків у небо повітряних кульок на святкових заходах, зокрема під час…
запис на прийом
Підписатись на новини